Tarifa

Girmantas | Burlentės, Jėgos aitvarai, Kelionės, Spotai | gruodžio 16, 2009

Šis kraštas buriuotojų tarpe minimas labai dažnai. Tai vėjų, burlenčių ir jėgos aitvarų sostinė Europoje. Čia sezonas “užsidaro” lapkričio vidury, o vasario pabaigoje vėl galima lįsti į vandenį. Žinoma, derėtų nepamiršti šiltesnio hidro kostiumo. Beveik iš visų didžiųjų Europos oro uostų galima rasti tiesioginių, nebrangių skrydžių į Malagą, o iš čia – jau tik dvi valandos kelio automobiliu iki piečiausio Europos taško.

2007 metų pavasarį pagundai aplankyti šį tašką pasidavė Girmantas ir co; tų pačių metų rudenį Tarifą aplankė ir Aistė. Visi ten vykome turėdami panašių vilčių: gerai pradėti/pabaigti sezoną, paieškoti bangų, pasitreniruoti, o kai kurie gal net išbandyti jėgas EFPT Tarifos etape. Įkvepianti buvo ir kitų buriuotojų sėkmė – stiprūs vėjai, patyrusio lietuvio bangų medžiotojo Jėzaus komentarai apie Atlanto bangą ir, žinoma, neaukšta kaina.

Turbūt kada benuskristum į Tarifą, ten rasi šiltai pasitinkančią lietuvių komandą. Vietinis surferiškas klimatas visus šiek tiek suvienodina. Pradedant nuo odos spalvos, šypsenų ir baigiant įsitikinimu, kad rytojus – geriausia diena darbui. Tarifoje neįmanoma nepastebėti begalės kemperių. Dauguma jų, žinoma, labiausiai krentantys į akis, tų bangų ir vėjo mylėtojų, kurie seniai užmiršo iš čia išvažiuoti. Trumpai tariant – atmosfera užburia nuo pat pirmos minutės.

Marius ir Atlantas

Vėjai

Visgi ieškant vėjo ir bangų, atmosferos neužtenka. Tarifoje vyrauja dvi vėjų kryptys – vakaris, ateinantis iš Atlanto, atsineša bangą ir yra vadinamas Poniente, rytų vėjas bandantis ištrūkti iš viduržemio jūros per Gibraltaro sąsiaurį vadinamas Levante. Poniente – stabilesnis vėjas sukurtas didelių frontų besisukančių virš šiaurės Atlanto, vidutinis vėjo stiprumas siekia 10 m/s. Tiesa – kartais Atlantas gali pratrūkti ir su 30 metrų per sekundę Poniente. Levante – vėjas susidarantis dėl temperatūrų skirtumo Viduržemio jūroje ir Atlanto vandenyne. Neretai Levante siekia 15 m/s, kartais – iki 30-40 m/s. Taip pat, būtina pažymėti, jog Levante yra žymiai labiau gūsiuota, stipriausiai pučia po pietų – nuo 14 iki 18 valandos.

Girmantui tiek su vėju, tiek su bangomis visiškai nepasisekė. Pirmomis dienomis dar turėję vilties, kad vėjas jau tuoj tuoj pradės pūsti, per 10 dienų ją prarado. Per šį laikotarpį plaukę vos dvi dienas (su ne didesnėmis nei 5.3 kv.m. burėmis) buriuotojai atsipalaidavo ir suprato, jog Tarifa šį kartą nenusiteikusi lepinti. Tą pavasarį vietiniai net juokėsi, kad kažkas gali čia ieškoti bangų. Tiesa, vieną dieną aplankė stipri Poniente – vėjui aprimus, matuoklis rodė vidutinį 24 m/s vėjo greitį.

BottomTurn uragane

Aistei pasisekė žymiai labiau. Turbūt 70% visų atostogų buvo vėjuotos. Tiesa, vyraujanti kryptis buvo ne vakarų, todėl Atlanto bangų taip ir nematėme. Tačiau Levante toli gražu nenuvylė. Beveik kas dieną išbandydavome po naują spotą, kurių Tarifoje tikrai netrūksta – tik durk pirštu – gausi kažką savotiškai tarifiško, tačiau skirtingo savo sąlygomis, sudėtingumu ir nuotaika.

PERTUSINAS

Spotai

Pučiant Poniente tiek burlentėms, tiek aitvarams tinka visi spotai Atlanto pakrantėje: Playa Chica, Los Lances, Valedevaqueros, Las Dunas, Bolonia taip pat toliau esantys Canos De Meca ir El Palmar. Tiesa, reikia paminėti dauguma spotų esančių arti miesto vasarą (birželis, liepa, rugpjūtis) yra uždari kaiteriams dėl didelio poilsiautojų kiekio.

Marius pagavo banga

Prie Levante dauguma spotų Atlanto pakrantėje netinka aitvarams, nes vėjai pučia nuo kranto. Tiesa, kuo toliau į vakarus – tuo vėjas labiau sukasi ir, pavyzdžiui, Canos De Meca prie Levante turi puikias sideshore sąlygas. Viduržemio jūros pusėje yra keli spotai prie Levante sudarantys on-shore sąlygas: Getares, Palmones, Sotogrande.

MIKAS @ GIBRALTAR

Būnant Tarifoje svarbu yra neprisirišti prie vietos. Jeigu vieną dieną kuriame nors spote buvo žymiai geriau nei kitame – nebūtinai taip bus ir rytoj. Bangai didelę įtaką turi potvyniai. Priklausomai ar potvynis aukštas, ar žemas – geriausia banga gali būti potvyniui kylant, arba per atoslūgį. Apie kiekvieno spoto specifiką geriausia pasitarti su vietiniais – jie mielai papasakos apie sąlygas.

Pabaigai

Nors ir užburianti savo magiška surferiška atmosfera, savo siauromis senamiesčio IX amžiaus gatvelėmis, saulės ir vėjo nugairintais atsipalaidavusių žmonių veidais, Tarifa turi savo kaprizų. Nors visuose žinynuose šis miestelis rašomas didžiosiomis raidėmis, kaip ta vieta, kur visuomet pučia, tačiau savo kelionės datas visuomet pravartu susiderinti su metine vėjų statistika ir toliausiai žadančiomis vėjo prognozėmis.

Naudinga informacija:

http://www.tarifa.net – viskas apie Tarifą. Turbūt geriausias turizmo informacijos portalas kokį teko matyti internete. Pradedant automobilio nuoma, baigiant apsigyvenimu – viską rasi čia.

http://maps.google.com – žemėlapis su vokiškais Atlanto spotų aprašymais.

http://www.extreme-sports.lt – kelionės į Tarifą galerija.

http://www.windfinder.com – vėjų ir orų statistika.

GOOD BY PANAMA

Žymės: , ,
Panašūs straipsniai:

Komentavimas išjungtas