Paskui bangas – į pasaulio kraštą

Girmantas | Banglentės, Burlentės, Jėgos aitvarai, Kelionės | vasario 09, 2011

Kiekvienas žmogus vaikosi savo svajonių. Vieniems tai – daiktai, kitiems – emocijos, nuotykiai. Tačiau visi mes turime kažką, dėl ko pasileistume į pasaulio kraštą. Man, kaip ir neseniai prie kelionių prisijungusiam Mariui, jau tapo įprasta į pasaulio kraštą leistis dėl bangų. Kartu aplankėme tokius pasaulyje žinomus spotus kaip Almeria Ispanijoje ar Topocalma ir Pichilemu Čilėje.

Punta Marquez – piečiausias spotas Baja vakarų pakrantėje, kur dar užtenka vėjo plaukti burlente ar jėgos aitvaru. Nors gražių bangų galima rasti ir piečiau, vėjas retai kada sustiprėja pakankamai. Taigi, išvydę palankią prognozę vakarų pakrantėje ir nutarę pabėgti nuo La Ventana rutinos, dar prieš patekant saulei sukrovėme krūvą banglenčių ir burlenčių į Styvo visureigį ir patraukėme aplankyti iki šiol dar nė vienam mūsų nematyto spoto.

IMG_9200_

Keliaudamas per Baja savo kelio ieškai pats. Jokie žemėlapiai ar legendos nepadės, nes nauji keliai atsiranda greičiau, nei senieji apauga kaktusais. Tačiau svarbu yra nepasiduoti kelių rodyklėms ir sekti savo instinktus. Ypač tą, traukiantį link bangų. Tik pasiekus pasaulio kraštą ties Ramiuoju vandenynu, Marių iškart pritrenkė begalinė ir, atrodytų, nesibaigianti Baja pakrantė. Tačiau realybė greitai sustatė viską į vietas: nors čia keliauja vos kelios dešimtys keliautojų, visad kažkas jau bus pasistatęs savo automobilį ar palapinę būtent ten, kur sustoti nori tu!

Spotą pasiekėme anksti, rytinis rūkas buvo ką tik pradėjęs apleisti kaktusų dykumą. Neskubėdami apžiūrėjome bangas Punta Marquez apylinkėse ir papusryčiavę išgriuvome pasnausti. Tačiau, ilgai netrukus vėjo švilpimas ir nešamo smėlio barbenimas į automobilio kėbulą privertė pakelti galvas ir apsidairyti kas vyksta. Su Mariumi susirinkome atitinkamai 5.3 / 84 Thruster ir 4.7 / 74 TwinFin komplektus, tuo tarpu Styvas išsivyniojo 9 metrų aitvarą ir 6’2″ Rocketfish’ą.

IMG_9198_

Sulaukus kol potvynis pradėjo leistis, bangos tapo išraiškingesnės. Nieko nelaukdami šokome į vandenį – ore tvyrojo gandas, kad greitai prisirinks daugiau bangų ir vėjo medžiotojų. Nors vėjo ir galėjo būti daugiau, tačiau plaukioti sąlygos buvo kur kas smagesnės nei lygiame La Ventana įlankos vandenyje. Vėjui šiek tiek parimus, Marius pasiėmė didesnę lentą, o aš griebiau Styvo 9m Obsession ir 6’2″ Rocketfish.

Kartais virš pusantro metro siekusios bangos buvo būtent tai ko mums ir reikėjo pirmam sezono pasiplaukiojimui bangose. Prisiminėm kas ir kaip, parinkom gintarus, nutraukėm pasenusias virvutes, na, trumpai tariant – po truputį ruošiamės bangų sezonui. Kaip parodė vėlesni įvykiai – apšilimas buvo naudingas ir prieš atslinkusią El Norte. Bet apie tai kitą kartą.

Panašūs straipsniai:

Komentavimas išjungtas