Naujas šeimos narys

Girmantas | Kelionės | balandžio 05, 2010

Taigi apie viską nuo pradžių. Kai ištari mintyse surferio automobilis pirma kylanti vizualizacija – 70-tųjų VW Bus ar analogiškas amerikietiškas autobusiukas. Ir taip, ir ne. Septynesdiašimtųjų automobilis – tikra kiekvieno surferio svajonė, bet turbūt visi sutiks, kad tikras surferio automobilis yra pigus, talpus ir patikimas. Deja, tačiau šiandien, pigūs ir talpūs automobiliai, pagaminti 70-taisiais, nėra patikimi, o pastarieji, kainuoja tikrai brangiai.

Automobilį nusprendėme įsigyti Kanadoje, dėl daugybės priežasčių. Visų pirma – teisinių. Nei Meksikoje, nei JAV nebūtų pavykę įsigyti ir, svarbiausia, užregistruoti automobilį savo vardu. Taipogi, kaip jau minėjome anksčiau – vienas Aistės mokinių užsiima automobilių verslu. Kaip paaiškėjo, jo valdomi Toyota/Lexus ir dar velniai žino kokie salonai parduoda apie 3000 naujų automobilių per metus! Cooper dėka visas automobilio įsigyjimo procesas jau buvo pajudėjęs dar prieš mums paliekant Meksiką.

Taigi, nustatę kainos ribą ties trimis tukstanciais doleriu tikėjomės įsigyti kokį kledarą, kuris patemptų mūsų mantą dar 10.000 kilometrų, o tada jau būtų negaila, kad ir išmesti… Tačiau šalią Cooper salono mūsų jau laukė ledinis 1995 metų Mercury Villager LS. V6 variklis, 150 AG, automatinė pavarų dėžė, elektros paketas, naujos padangos ir taip toliau… Blogiausias dalykas kada nors atsitikęs šiam automobiliui – krepšinio kamuoliu įlenkta bagažinė. Net nesupratome, kaip profesionalūs automobilių pardavėjai pasikvietė draudimo brokerį, prisuko numerius, pakeitė stabdžių skystį ir tepalus, išdavė patikros raštą nurodantį, jog visi automobilio parametrai nepriekaištingi, brūkštelėjo kreditine kortele per skaitytuvą ir įbruko raktelius į mūsų rankas.

Pasijutome apgauti. Vos pora šimtų dolerių viršiję savo nustatytą ribą, įsigijome žymiai naujesnį, nei norėjome, tiesiog nepriekaištingą automobilį, kuris rinkoje, nesumelavus, vertas dvigubai daugiau! :) Bet ką jau čia padarysi… Belieka pristatyti mūsų naują šeimos narį, kuris nuo šiol bus atsakingas už mūsų judėjimą ir priekį, ramų miegą ir maisto atsargas…

IMG_5023_

Nieko nelaukdami, pradėjome kemperinimo procesą. Parsivežėme automobilį į White Rock ir visą dieną ardėme ir surinkinėjome jį iš naujo. Galutinis rezultatas – žemiau :)

Dar šiek tiek laiko užtruko įrangos susipirkimas. Papildomai kelionėms įsigijome:

Taigi, mašinos kemperinimo procesas užtruko tris dienas, apėmė dviejų bene didžiausių pasaulio valstybiu teritorijas ir papildomai kainavo beveik $500 USD. Atrodo daug, tačiau pirkome tik pačius būtiniausius reikmenis. Guodžia tik tai, jog panašią sumą ir buvome suplanavę išleisti priedams. Tiesa – mums pasisekė, jog Chalmers ir Gillian savo garaže turėjo visus reikalingus įrankius, o kieme mėtėsi nereikalingi lentgaliai, taigi karkaso gamybai neišleidome nė cento!

Automobilis jau apšilęs ir nuriedėjęs 500 km stovi Sietle, kur praleidome nuostabų Velykų savaitgalį. Kiek netikėtai patraukėme į kalnus, prisiminėme Meksiką gerdami margaritas ir visaip linksmai leidome laiką. Plačiau apie tai – jau greitai!

Panašūs straipsniai:
 1. Laisvis

  :)) gražiai dirbat, darniai kažkaip, ir ką apsiėjot be barnio, be nuomonių skirtumų ir t.t.?

 2. mes pykstames tik tada, kai neturim ka veikti. kai yra ka veikti – nera kada bartis :)

 3. Sakalas

  Vartosi, ziauriai gerai vartosi :)

 4. Povilkami

  Super duper! man patiko. Ir mašina ir „convertion“as :)

 5. Migle

  Nu super, ne kitaip!!! :)

 6. Viktorija

  Respect! :)

 7. Antanas Rudasis

  Hey amigos como estan? espero que muy bien!! Me and Luccero were wondering about you since we have not received any e-mail from you guys!:( anywise,I entered to spotas and found the 2 new videos!! so we are more TRANQUILOS ,…knowing that you are having fun, a new baby, and lots more of adventures to talk about when you get back to paradise!!!! Congratulations for the new member and for the nice caperizing job on it (you were lucky to have our friends up there to help you during this jurney), so, we are looking forward to see you soon amigos and drink some coronas and margaritas!!
  sus amigos: Antanas,Lucero,Chapo, Lorenza and blanka, and Bill&Dari of course!!!
  write soon!
  ciao.!

 8. Jurij

  šaunus darbas !

 9. krish

  wow, nice rebuild! Brawzino in the Maui rebuild his van 10 times worst :)