Marokas

Kriss | Banglentės, Kelionės, Spotai | kovo 14, 2011

Jei kas nors paprašo trumpai apibūdinti Maroką, tai dažniausiai atsakau „Įsivaizduok tokį kokteilį: paimi daug gerų bangų, negailėdamas užpili šiluma, įpjaustai egzotikos, ant viršaus suguldai pastoviai besišypsančius vietinius ir viską pagardini chill gyvenimo ritmu. Tačiau toks kokteilis būtų tik Maroko pasienyje, nes to, kas yra viduje neįmanoma apsakyti keliais žodžiais ar sakiniais“. Tai yra užburianti šalis. Kartais netgi šokiruojanti. Pavyzdžiui, einant gatve pamatyti karvės kojas, tačiau pačios karvės – ne, čia yra normalu. Prie tokių vaizdų tiesiog reikia priprasti.

Kelionė

Skrydžiui į Maroką, niekas negali nukonkuruoti Ryanair bilietų kainų. Skridome su persėdimu Diuseldorf, tačiau panašia kaina galima skristi ir per Frankfurt. Nusileidome Marrakech mieste, kuris pirmai nakčiai buvo tikra egzotika: pagrindinėje aikštėje kepamos avino smegenys (suprask – maistas), kobros, sraigės, motoroleriai, kurie prasilenkia keliu centimetrų atstumu nuo žmonių ar kitų motorolerių ir kiti europietiškoje kultūroje nesutinkami atributai. Marrakech tiesiog pilnas įkyrių pardavėjų, ORIGINAL FAKE garsiųjų firmų drabužių, savo išvaizda ir elgesiu šokiruojančių vietinių gyventojų. Taigi pačią pirmą dieną kultūrinis šokas garantuotas. Kai kam šių įspūdžių dozė gali pasirodyti per didelė ir per aštri. Tačiau dar ne laikas išsigasti, piečiau ar prie vandenyno įsikūrę miestai savo kultūra ir gyvenimo tempu gerokai skiriasi nuo šio, vieno svarbiausių Maroko istorijoje, miesto.

Gyvenimas

Susirasti nakvynę Maroke – jokių problemų. Pamatę, kad eini su lagaminais, vietiniai pradeda siūlyti apsistoti. Žinoma, jie gauna kažkokį procentėlį nuo to, ką viešbučiui sumokate jūs. Taigi, tokiu būdu susirasta nakvyne kainuos vienu ar dviem eurais brangiau. Turint ribotą biudžetą, svarbu netingėti paieškoti bent kelių pasirinkimo variantų. Visuose miesteliuose apstu apartamentų ir viešbučių, tad rasti tą vienintelį, geriausią variantą neužtruksi nė pusvalandžio. Nakvynės kaina mūsų kelionės metu svyravo nuo 6 iki 10 eurų vienam žmogui.

Maistas

Kavinėse ar jūros bjaurybių palapinėse vienam žmogui pavalgyt kainuoja apie 10 eurų, tačiau jei apartamentuose turite virtuvę, tereikia užbėgti į turgelį ir tiek pat kainuos pavalgyti keliems žmonėms. Žuvis šviežia, labai skani ir, svarbiausia, pigi. Pavyzdžiui 1kg tuno kainuoja 1,5 Euro. Turgeliuose žuvies – kiek tik nori ir kokios tik nori. Nuo pašaro katėms iki morenų ar krabų. Nemėgsti žuvies? Čia pilna vištienos (dar kudakuojančios ar jau paruoštos kepimui), ožkų galvų, avino smegenų, sraigių, karvių kojų bei labiau tradicinės jautienos. Vienu žodžiu yra visko, išskyrus kiaulieną.

Bangos

Visi kas ieško vėjo, važiuoja i Essaouirą arba Dakhla spotus, o ieškantys bangų, varo į Taghazout. Mes ieškojom bangų, taigi pasirinkom Taghazout. Tiesa pasakius, šis miestelis šiek tiek nuvylė, nes banga tikrai nebuvo tokia, dėl kurios norėtume ten pasilikt. Be to, miestelio mada „nė žingsnio be banglentės, net jei eini į parduotuvę“ irgi šiek tiek atbaidė. Taigi surizikavom ir judėjom toliau į pietus, kur radom Sidi Ifni miestelį. Ifni radome ne tik Marokui būdingų dešiniarankių bangų (patogesnės regular stovėsenai), bet ir kairiarankių. Bangų sezonas Maroke – žiemą. Vasarą jų taip pat būna, tačiau bangos mažesnės, labiau tinka pradinukams bei longboardams. Dėl įrangos.. Mes lentas nuomavomės. Kaina visur buvo panaši – 10 eurų parai. Lentos padorios, nemažas pasirinkimas: nuo trumpučių shortboardų iki (tikriausiai) tris kartas atlaikiusių softboardų. Dėl serviso irgi nerverta jaudintis. Kartą nulaužiau vairiuką, tai paprašė 10 eurų, tačiau nusiderėjau iki 5 :).

Plačiau apie aplankytus spotus:

Taghazout

Šis labai išreklamuotas spotas mus nuvylė. Tikriausiai taip nutiko dėl to, kad neaplankėm nuo miestelio kelių kilomentrų atstumu esančių spotų (Boilers, Killers ir t.t.). Mums jie atrodė gana grėsmingai: uolos, daug surferių vandenyje ir panašiai. Miestelio paplūdimyje yra Hash Point spotas, kuris dažniausiai pasiteisina vakare, prieš saulėlydį. Tačiau nepatarčiau ten surfinti nepatyrusiems banglentininkams, nes išlėkęs ant uolų labai lengvai gali sugadinti inventorių bei pakoreguoti savo išvaizdą. Čia prie kranto yra akmenų, o dugnas labai greitai gilėja. Šiek tiek paėjus per uolas galima nueiti iki Panorama spoto, kuriame banga labai greit užsidaro, tačiau purslai ridenasi ilgai, sudarydami pukias sąlygas mokymuisi ar longboardinimui. Spote dugnas švarus (t.y. jokių akmenų, koralų ir pan.), gana seklu. Labiausiai erzinantis dalykas čia – kupranugariai paplūdymy. Smirda.

Sidi Ifni

Atvykę į Ifni, atradome tai, ko ieškojom (na bent jau aš), t.y.: draugiški lokalai, geros, goofiams palankios bangos, bei puikus chill’as. Ifni banga lūžta A forma (nuo centro į abu šonus, taigi gali pasirinkti tiek dešiniarankę, tiek kairiarankę pusę), yra lėta bei palyginus silpna. Šalia pagrindinio breakpointo yra, kaip mes pavadinom, “Ifni Jaws”. Ten banga dažniausiai būna metru didesnė nei pagrindiniame spote ir lūžta labai gražiai, tolygiai. Nuo kranto iki bangų galima lengvai nusiirti pasinaudojant srovės pagalba, tik neužsibūkite joje per ilgai, nes toks įvykis padovanos didelę dozę adrenalino (nepageidautino) ir atims daug jėgų. Nesijaudinkit, po kelių kartų ilgo irklavino kranto link, suprasite kaip ta srovė veikia. Dažnai ten pučia offshore, side-off-shore vėjai. Prie side-off-shore vandens paviršius būna labai pašiauštas ir tas sukelia šiokį tokį diskomfortą gaudant bangas. Tačiau atsisukus offshore, banga tampa dar lėtesne, ilgesne bei gražesne. Man Sidi Ifni yra viena tų vietų, kur tikrai norėsiu sugrįžti.

Aplankyti Maroką rekomenduočiau kiekvienam, ieškančiam bangų, šilumos, chill’o… Tiesa sakant, ko daugau reikia? Pasigavęs kiek didesnę nei 2m bangą (patikėk, pirmam kartui vandenyne tikrai užteko ir tiek), padaręs bottom turn’ą ir nuraidinęs ją geriausiai kaip galėjau, nesuvaldžiau emocijų. Tai buvo vienas geriausių pojūčių. Kelias sekundes trukusi euforija greit praeina, tačiau lieka atsiminimai. Jie tikrai išliks ilgai. Na, bent jau iki kitos “milžinės” ☺.

Panašūs straipsniai:
  1. hicham

    so nice houme!! enjoing at sidi ifni