Man rojus yra ten, kur yra bangų

Girmantas | Banglentės, Kelionės | balandžio 21, 2011

Pasukus zelionkės vairą į šiaurę ir pasigarsinus „The Beach Boys“ albumą, traukiame su Mariumi gaudyti bangų. Sezonas La Ventana pasibaigė, o dabar laikas patikrinti vakarų pakrantės spotus. Minivene tilpo ne tik keturios lentos, bet ir visas namas optimistui, įskaitant viryklę bei kilimą. Skamba prabangiai? Taip ir yra. Vidury dykumos šios prabangos detalės įgauna išskirtinę vertę. Taigi spaudžiame į šiaurę, kur lankysime geriausius Baja ir JAV vakarų pakrantės spotus.

Tuo tarpu, prieš porą savaičių, Xteam.lt paviešino netrumpą interviu. Iš visos mano rašliavos, dėl man nežinomų priežasčių, išskirdami sakinį „Man rojus yra ten, kur yra bangų“ ir taip pavadindami visą straipsnį, Xteam privertė susimastyti ir mane patį. Galvojau apie tai net kelis vakarus. Ir galiausiai nusprendžiau – TAIP! Būtent taip paprastai: man rojus yra ten, kur yra bangų. Jau net nežinau kiek laiko viskas, ką darau galiausiai atveda  mane prie dar vienos bangos. Ir visiškai nesvarbu, kurioje pasaulio dalyje – Baltijoje ar Ispanijoje, Afrikoje ar Pietų Amerikoje.

Bet kaip gi visa tai prasidėjo? Ši mano kelionė prasidėjo ne prieš du metus, išvykus iš Lietuvos. Ir ne prieš keturis metus, metus burlenčių freestyle discipliną. Net ne prieš dvylika metų, pradėjus reguliariai plaukti burlente. Visa tai prasidėjo nuo pat mažų dienų. Dar būdamas vos dvejų ar trejų metų jau sėdėjau ant burlentės ir, siekdamas atrodyti kietai, jau krapštinėjau cigarečių pakelį. O dar nė nesulaukęs dešimties, jau gaudžiau bangas Baltijos pajūyje.

Dabar šios nuotraukos – tikras oldskūlas. Tačiau, kai ketvirtoje klasėje parašiau rašinį vokiečių kalbos pamokai apie savo vasarą pajūryje ir plaukimą banglente supratau, tai bus tai, ko sieksiu savo gyvenime. Plaukti bangose. Kaip tada, taip ir šiandien – daug kas sako, kad Lietuvoje bangų nėra; daug kas sako, kad lietuviai neturi galimybių plaukti bangose; daug kas sako… ir tegu sau sako. Kai pagauni TĄ bangą, kai slysti ja žemyn, kai išsuki pirmą posūkį bangos apačioje ar viršuje – visa tai darai dėl savęs. Ne dėl kitų, bet būtent dėl saves keli sau vis aukštesnius tikslus ir jų sieki.

Taigi, kone visą savo gyvenimą vaikausi bangas. Lyg mažas vaikas, atrodytų. Bet gal tie, kurie per greitai pasensta ir praranda didžiają dalį gyvenimo džiaugsmo? Rašydamas atsakymus į Xteam klausimus paminėjau, kad noriu daugiau plaukti banglente. Tai buvo tarsi viešas įsipareigojimas sau, pamiršti visokius peties skausmus ir pradėti irtis į bangas. Ačiū John’ui – visą kelionę per vakarų pakrantę, su Mariumi turėsime ir banglentes. Ir mums nesvarbu ar šilta, ar šalta, ar pučia, ar ne – kol bus bangų, mes būsime vandenyje. Amerika – laikykis! Du bangų ištroškę lietuviai jau pakeliui!

Panašūs straipsniai:
  1. lina

    Bus idomu paskaityt apie nuotykius su banglente :)

  2. Laisvis

    Jo,Amerikai jus tokie labai reikalingi. 😛 :)))

  3. Juozas

    Labai ikvepiantis tekstas ! Supeeer ; )