Lucni Bauda, Čekija

Aistė | Jėgos aitvarai, Kelionės, Spotai | rugsėjo 10, 2010

Šiaurės platumose žiema būna balta ir šalta. Reiškia – laikas išsitraukti savo slides, lentas ir ieškoti kalniukų teikiamų malonumų arba užsiimti kaitavimu ant sniego. 2008 metų žiemą keturi šviežiai iškepti kaiteriai nusprendė surasti legendinį sniego ir kaitavimo spotą Čekijos kalnuose.

Marijonas (vienas iš drasiųjų), ieškodamas daugiau informacijos, brūžino po vietinius kaitavimo forumus ir rado čeką, kuris ir papasakojo legendą apie Giant kalnus Krkonossky nacionaliniame parke. Čekas užtikrino Marijoną, kad sąlygos kaituoti ant kalno tokios geros…nu jau tokios geros… kad jis pats palaikys mums kompaniją ir viską aprodys.

SNC12107_

Kelionė

Po kelių dienų mes susimetėm savo inventorių į automobilį ir patraukėm į kelią. Tiesiai į Čekijos kaitavimo rojų. Kelionė nebuvo sunki, nes mes visi galėjome vairuoti. Besikeisdami už vairo, kelionės tikslą pasiekėme per 13 valandų.

zemelapis

Planavome apsigyventi mažame kalnų slidinėjimo kaimelyje Spindleruv Mlyn. Ten galėjome snowbordi’nti kasdieną, o kai prognozės bus palankios, planavome lėkti į Krkonossky. Viršukalnė nuo kaimelio nutolusi tik ~10 km – tiesiai ant Čekijos-Lenkijos sienos.

IMG_8904_

Kelionė į viršūnę, tiesa, – gana komplikuota užduotis. Žiemą vienintelė transporto priemonė, galinti užkelti jus ir visą jūsų inventorių į kalno viršų, yra…vikšrinis traktorius. Tam, kad jį išsikviesti, turi žinoti asmeninį vairuotojo telefono numerį ir šis malonumas tau kainuos apie 100 Eur. Ant kalno viršaus yra senas akmeninis viešbutis, kuris veikia net ir žiemą, todėl kai jau esi ant kalno, gali ten pasilikti porai, trejetui dienų.

IMG_8732_

Nusileidimas nuo kalno atskiras nuotykis. Tai siauras, smagus ir vingiuotas keliukas, kuriuo bet kada gali nusileisti su savo snowbordu ar slidėmis. Patyrusiam snowbord’o ar slidžių savinikui nusileidimas užtruks maždaug smagų pusvalandį. Pradinukui (kokie tuo metu buvome mes) įveikti keliuką sunku, todėl patartina turėti rogutes, nes pėsčiomis žingsniuosite apie porą valandų.

IMG_8841_

Kadangi vėjo prognozės mums nebuvo labai daug žadančios, mes nusprendėme ant kalno praleisti tik vieną dieną. Susitikome draugą čeką, kuris iš kišenės išsitraukė sulamdytą popierėlį su telefono numeriu ir skambtelėjo vikšrininkui. Po keliolikos nervingų minučių pasirodė mūsų transportas. Prakasais ir skersai per rytinį leduką…kaip tikras tankas. Bent jau taip jautėmės kai susėdome į jo vidų. Kelionė į viršų truko 30 minučių. Kalno papėdėje mus smagiai šildė saulutė, tačiau tanko viduje buvo tamsu. Todėl kai išlipome lauk ir pamatėme, kad ant kalno siaučia audra, jautėmės tarsi perkelti į kitą planetą. Pūtė toks stiprus vėjas, kad per pustomą sniegą negalėjai matyti savo ištiestos rankos pirštų galiukų. Turėjome lukteltį valandėlę, kitą kol audra nurims. Belūkuduriuodami, žinoma, atsidarėm Becherovka butelaitį. Griežtai susišildymo tikslais… Kai audra šiek tiek parimo, puolėme pūsti savo kaitus.

IMG_8740_

Mums labai pasisekė, kad Romanas keliavo su mumis. Turėti spotą pažįstantį ir visus reikiamus telefono numerius turintį vietinį, tokioje kelionėje yra labai gerai. Nereikia užmiršti, kad kalnų spotai gali būti labai specifiniai dėl skardžių, nuošliaužų ir kitų sąlygų.

IMG_8907_

Ant kalno

Planuojant kelionę ant šio kalno reikia žinoti, kad visa teritorija yra nacionaliniame parke. Šioje teritorijoje yra uždrausta visa veikla (išskyrus vaikščiojimą). Taigi jei rizikuojate leistis į šią kelionę, būkite morališkai pasiruošę mokėti baudą. Nors policininkai retai pasirodo ant kalno, kad specialiai nubaustų kaiterius, tačiau tokių istorijų yra pasitaikę. Jei vis dėlto jie pasirodytų, Romanas mums patarė apsimesti, kad nesuprantame nė žodžio, greitai susipakuoti kaitus ir dingti. Tai gali padėti išvengti baudos :).

IMG_8828_

Į Krkonossky leidomės vasario vidury, todėl sniegas po mumis jau buvo atitirpęs ir vėl užšalęs. Po juo buvo susiformavusi kieta pluta. Mums, žinoma, dar nepasisekė, kad prieš tai siautųsi audra nupustė visą šviežia sniegą, taigi kai kuriose vietose kaituoti tikrai nebuvo malonu. Tačiau vietiniai pasakoja, kad žiemos viduryje ant kalno būna epinės sąlygos – ne tik pastovus ir stiprus vėjas, bet net keli metrai šviežio ir minkšto sniego.

IMG_8782_

Kalnas yra 1410 m aukščio, taigi vėjas ten pučia nuolatos. Viršukalnė gana plati ir didelių skardžių aplink nėra, tad tinka visos vėjo kryptys. Mums buvo patarta netampyti sėkmės už ūsų ir per daug nuo kalno viešbučio nenutolti. Vėjo statistika sufleruoja, kad žiemos metu ant kalno gerai papučia bent porą, trejetą kartų per mėnesį, tačiau ruošdamiesi ten prisiminkite, kad medžiojat ne tik vėją, bet ir šviežią sniegą.

IMG_8809_

Panašūs straipsniai:

Komentavimas išjungtas