Linksmi žmonės tie politikai

Aistė | Kita | rugsėjo 23, 2010

Jau kuris laikas gyvename braziliškų rinkimų įkarštyje. Įdomi patirtis – negali pykt. Jei rinkimams vykstant Lietuvoje, viską žinome mintinai, kas ir kaip kur vyks, tai čia procesas vis nustebina kokiu vienu kitu siurprizu.

IMG_1331_

Na štai pavyzdžiui vakar kaimelio pagrindinėje – bažnyčios aikštėje vyko vieno iš kandidatų pasirodymas. Porą valandų, rimtai kalant muzikai (taip, kad namuose vargiai išėjo susišnekėti), žmogus nuoširdžiai atkalbėjo. Atrėkė. Nežinau – tai, ką jis ten darė, mano supratimu, reikalauja vos ne antgamtinių sugebėjimų. Nemanau, kad po tokio pasirodymo jis galės šnekėti…savaitę. Va čia tai politika! Naujas, iki šiol nepažįstamas, lygis. Reikia tikrai šį tą sugebėti, kad galėtum būti išrinktas.

Po kalbos buvo diskoteka (sakyčiau tūūūsas iš didžiosios T – jei kalbininkai nesupyks). Šiaip brazilai – žmonės mėgstantys pašvest. Tai sąžiningai visą naktį ir atitriukšmavo :) Įdomu yra tai, kad dažniausiai kandidatai daro šiek tiek kitaip – būna mažiau kalbų ir daugiau tūso. Teisingiau, būna vien tūsas. Kuo daugiau kandidatų, tuo daugiau tūso visoj Brazilijoj. Moka žmonės linksmintis :) Žino, kas jiems linksmybes apmokėjo ir džiaugiasi. Balsuoja.

Kitas rinkiminis dalykas, kuris nuolat mano šiaurietišką kantrybę užkaitina iki raudonumo – mašinos su garsiakalbiais. Pradeda važinėti apie 7.30 ryte. Tvarkingai, visu garsu leidžia rinkimines dainuškas. Nors…dainuškomis sunku šituos kūrinius pavadinti. Tai – rimti muzikiniai kūriniai. Nežinau, ar įdainuota pačio kandidato, bet jei taip – pagarba. Reiškia norint Brazilijoj būti prezidentu, reikia mokėti ne tik garsiai ir ilgai kalbėti, bet ir dainuoti.

O dabar šiek tiek rimtų faktų, kad susidarytumėt dar geresnę nuomonę.

IMG_1359_

Brazilijos rinkimai vyksta trimis pakopomis. Renka senatorius (26 valstijų valdytojus), parlamentą (sudarytą iš dviejų rūmų – viso 594 nariai) ir, žinoma, prazidentą. Visų jų renkami keturiems metams, išskyrus Federal Senate (parlamento rūmai) narius, kurie užsisėdi net iki auštuonių metų.

Per rinkimus kiekvienas kandidatas turi savo numerį. Kandidatų į prezidentus susidaro iš trijų skaitmenų, parlamentarų – iš keturių, o senatorių – iš penkių. Po ilgų stebėjimų ir klausymų (rytinės dainuškos kaip priedainiuose dainuoja numerius), padariau išvadą, kad šiuo metu vyksta rinkimai į visas pozicijas. Vėlgi, kuo daugiau kandidatų, tuo linksmiau.

2006 metų rinkimuose dalyvavo 29 partijos, 7 kandidatai į prezidentus, o piliečių aktyvumas siekė 83%.

IMG_1329_

Tiesa, dar vienas įdomus faktas: Brazilija pirmoji pasaulyje (1996 m.) įdiegė elektroninio balsavimo sistemą.

Panašūs straipsniai:
  1. Toni

    wow pretty interesting, thanks god it is not like that here,, hahaha, here the FINGER is the final DEMOCRAT descition.. saludos amigos!!!

  2. jurate

    Labai idomu paskaityti apie kitos, skirtingos salies mentaliteta. Patiko, kad medziaga pateiki ne sausais faktais, o per savo patirtas emocijas :)

  3. Migle

    Aistut, žiū netruksi tapti politikos apžvalgininke :) Ei, idėja – pasiūlyk savo reportažą apie rinkimus Brazilijoje Panoramai, būsi kaip Vykintas Pugačiauskas – tarptautinių žinių reporterė :))