Lenktynės su tamsa

Girmantas | Kelionės | gegužės 30, 2015

Dar prieš pakylant iš lovų pirmą kart pasiekus Ramujį vandenyną žinojome, jog kelios ateinančios dienos bus itin ilgos ir praleistos automobilyje. Pirmoji atkarpa – įspūdinga Oregono pakrantė ir Kalifornijos Šiaurė. Mūsų tikslas iš Newport pasiekti San Francisco ir pervažiuoti Auksinių Vartų tiltu (Golden Gate bridge).

IMG_1386_

Besidžiaugiant pagaliau važiuojančiu automobiliu spaudėme pakrante, nuotaika buvo puiki, saulė švietė pro langą, o palei vandenyną vingiuojantis kelias vertė aikčioti išlindus iš už kiekvieno posūkio. Aukštos uolos, skardžiai besileidžiantys į vandenyną ir pusantro Sabo viršijančios bangos skalaujančios akmenis kažkur apačioje. Tuo tarpu kitoje kelio pusėje – žaliuojanti augmenija, kopianti tai stačiais šlaitais, tai nuožulniomis kalvomis.

IMG_1456_

Pervažiavus į Kaliforniją pasitiko gūdūs raudonmedžio miškai, it ungurys besivingiuojančios upės ir ilgos įkalnės privertusios pasiraitoti rankoves. Bespaudžiant į vieną jų neišlaikė turbinos ortakio tvirtinimas, matyt perspaustas per turbinos perrinkimą ir po lengvo atodūsio iš po variklio dangčio sustojome kelkraštyje. Netrukus identifikavome problemą ir pasvėrėme, kad reikia važiuoti toliau, kad ir be turbinos, juolab buvome beveik persivertę per kalnus. Jų papėdėje radome parduotuvėlę, kurioje tiesiogine ta žodžio prasme įsigyti buvo galima bet ką, netrukome užmauti ir užspausti ortakį ir išmynėme toliau link San Francisco.

IMG_1420_

Tamsoje pasiekę San Francisco įsitikinome jog čia atvažiuoti nerezervavus nakvynės buvo vienas blogiausių sprendimų. Niekaip neradę laisvų kambarių, visai netikėtai, iš atsitiktinio praeivo mainais gavome vietinės literatūros, tad galvojome, jog blogiausiu atveju nakvosime ant smėlio, po atviru dangumi, nes miegmaišius vežėmės su savimi. Tačiau už kampo aptikę porą laisvų lovų taip apsidžiaugėme, kad net prižadinome ir trypti privertėme kaimynus. Iš viršaus. Neužsisėdėję išsiskirstėme miegoti – kitą dieną laukė ne ką trumpesnė atkarpa iki San Diego.

IMG_1477_

Susitikę pusryčių su pašėlusiu ugniagesiu Steve, aplankėme porą surf shop’ų ir pasukome link Santa Cruz – kiek piečiau esančio miestelio prie kurio lūžta legendinės Steamer lane ir Mavericks bangos, o centrą pasiekia ekstremalaus sporto industrijos šaknys. Per daug nenutoldami nuo vandenyno tesėme savo kelionę į pietus. Jau buvo aišku, kad su šviesa nepasieksime net Los Angeles, tačiau noras kuo greičiau iš tarpdančių krapštyti vėjo šiaušiamą Meksikos smėlį varė į priekį. O ir su kaprizinguoju Forduku po truputį radome bendrą kalbą. Mus Encinitas pasitikęs šeštasis ekipažo narys Mindaugas spinduliavo dviejų tūkstančių kilometrų praleistų ant galinės sėdynės nenugludinta šypsena, o Meksikos bangoms ruošėsi su banglenčių žurnalu rankose. Pasivaikščiojome iki vandenyno ir išsiskirstėme po draugo namų kambarius miegoti. 

IMG_1468_

Rytojaus planas – nusipirkti banglentes ir kelis kitus Meksikoje sunkiau gaunamus daiktus ir kuo greičiau kirsti sieną į Baja California. Kadangi Tijuana garsėja ne tik 300.000 sieną kertančių žmonių kasdien, tačiau ir kiek didesniu nusikalstamumu važiuosime pro Tecate, toliau į rytus esančiu sienos perėjimo punktu. Automobilyje praleidžiamas laikas ir kasdienės lenktynės su tamsa įtemptai kovoja su noru kuo greičiau paplaukti burlente Ramiajame vandenyne. Juolab ir prognozės kasdienai rodė puikias sąlygas. Daugiau nei pusė kelio jau už nugaros, o priešais – tik Baja.

Panašūs straipsniai:

Komentavimas išjungtas