La Ventana

Girmantas | Burlentės, Jėgos aitvarai, Kelionės, Spotai | kovo 03, 2010

Vienas ilgiausių pusiasalių pasaulyje – Baja California – žemės lopinėlis atskiriantis Kortezo jūrą nuo Ramiojo vandenyno. Ši vieta žinoma ne tik dėl vandenyne besiformuojančių bangų bei pastovių vėjų jūroje, bet ir kaip ypatingos augalijos ir gyvūnijos namai. La Ventana paplūdimys – tai smėlio ir palmių ruožas ant Kortezo jūros kranto, pietinėje pusiasalio dalyje (Baja California Sur).  Isla Cerralvo sala jaukiai užtveria paplūdimį nuo atviros jūros iš šiaurės rytų pusės. Sala 2009 metų pabaigoje buvo grąžinta Meksikos vyriausybei ir pervadinta žymaus tyrinėtojo Jacques Costeau vardu. Jacques Costeau praminė Kortezo jūrą Pasaulio akvariumu. Tai vienas paskutinių vandens plotų žemėje nesiribojantis su pramonės rajonais, tad vanduo čia ypatingai švarus.

topocalma

Kelionės į salą

Cerralvo sala nuolat traukia akį. Vaikystėje skaityti Robinzono Kruzo nuotykiai ir žmogiška tyrinėtojo prigimtis traukte traukia aplankyti negyvenamą žemės plotelį. Žvejyba, nardymas, plaukiojimas jėgos aitvarais ar burlente – visa tai teikia kur kas daugiau džiaugsmo ir emocijų žinant, jog dabar čia esi tik tu. Kelionė panga (vietinių žvejų valtelė) iki salos, priklausomai nuo jūros bangavimo, užtrunka nuo 15 iki 30 minučių. Kitame krante jau laukia smėlėti paplūdimiai, smėlio iškyšulių suformuotos lygaus vandens lagūnos bei neįtikėtinas povandeninis pasaulis. Aplink salą knibždėte knibžda delfinai, rajos, o žiemą – net banginiai. Visa tai sukuria nuostabią atmosferą. Po dienos praleistos saloje galima ryžtis dar vienam nuotykiui – plaukti 16 km atstumą atgal į La Ventana aitvaru ar burlente. Maratonų asams tai nebus ypatingas atstumas, tačiau reikia būti pasiruošusiam plaukti į vieną pusę 30-40 minučių. Plaukdamas per Cerralvo kanalą nejučiomis pasijauti tikru žmogumi – tuo, kuris gimes vaikščioti ant žemės. Bet kai pagalvoji – tai tik dalelė to, ką Arūnas patyrė plaukdamas per Baltiją.

sala

Kelionė

Tyrinėdami neliestas pakrantes ir iškyšulius, pirmieji banglentininkai į Baja atvažiavo iš Kalifornijos. Šiandien kur kas paprasčiau yra atskristi lėktuvu iš Mexico City arba JAV vakarų pakrantės oro uostų į La Paz arba Cabo San Lucas. Vietinės Meksikos oro linijos yra pakankamai pigios, tačiau serviso kokybė – tikrai aukšta. Automobilis, apsistojus La Ventana, nėra būtinas, tačiau, savaime suprantama, suteikia komforto. Mažo, vidutinės klasės automobilio nuoma kainuoja apie 50 JAV dolerių parai.
Kita vertus, nuo aštuntojo dešimtmečio keliai taip pat labai pasikeitė. Šiandien į La Ventana galima atvažiuoti pirmuoju greitkeliu, vedančiu nuo pat JAV sienos iki piečiausio Baja taško Cabo San Lucas. Nemažai Amerikos burlentininkų ir kaiterių atvažiuoja su savo nameliais ant ratų čia žiemoti. Tačiau net ir pirmąjam greitkeliui galioja gamtos taisyklės, o tai reiškia, kad stiprios liūtys neretai tiesiog nuplauna greitkelio tiltus. Keliaujant į Baja būtina įvertinti, jog Meksikos įstatymai gana griežtai reglamentuoja automobilių vairavimą ir įsigyjimą, tad užsieniečiams šios privilegijos, deja, nepasiekiamos. Išlygos taikomos tik užsienyje registruotiems arba nuomotiems automobiliams.

kelione

Gyvenimas

Gyvenimui La Ventana galima rasti įvairių lygių variantų. Tiems, kas nėra linkę būti šurmulio centre rekomenduojame Ventana Bay Resort. Ši poilsiavietė yra kiek šiauriau nuo La Ventana širdies, tačiau tai reiškia, jog kiekvieną dieną vėjas pradeda pūsti anksčiau ir retai kada vandenyje teks stumdytis su kitais sportininkais. Privatus paplūdimys garantuoja tvarką prie vandens, o aukšto lygio virtuvė – puikų maistą. Taipogi, verta paminėti, kad visa poilsiavietė yra itin ekologiška ir naudoja tik saulės energiją. Norintiems gyventi arčiau „veiksmo“ galima rinktis iš kitų variantų, paminėti verta Palapas Ventana, Baja Joe’s, Captain Kirk’s. Norintiems apsistoti palapinėje ar namelyje ant ratų La Ventana apylinkėse pilna laukinių paplūdymių, kuriuose galima apsistoti be jokių patogumų. Tačiau norintiems šiek tiek daugiau, pasirinkimas taip pat pakankamai platus – pagrindinis Ventana kempingas, YoYo kempingas be to Kurt n’ Marina taip pat turi keletą vietų kemperiams.

gyvenimas

Vėjai ir bangos

Vėjus La Ventana sukuria jūros vandens ir slėnio temperatūrų skirtumas. Saulėtą dieną slėnis įkaista ir kylantis karštas oras po savimi įtraukia virš jūros atvėsusį orą. Vėjo prognozėms žadant šiaurės kryptį net su 3 m/s prognoze, tikėtina sulaukti 6-8 m/s. Jei tik danguje nėra debesų, prognozę drąsiai galima dvigubinti. Iš šiaurės atslinkus El Norte frontui, vėjai dar labiau sustiprėja ir neretai siekia 12-15 m/s vidurkį. Įprastinė La Ventana diena pūsti pradeda 11 valandą ir iki pat vakaro pučia stabilus 10-12 m/s šiaurys.
La Ventana vyraujanti vėjo kryptis – šiaurės. Taip pat pasitaiko dienų kai vėjas papučia iš rytų. Prie kitų vėjo krypčių čia plaukti nepavyks, tačiau galima važiuoti iki La Paz įlankos, kurioje tinka pietvakarių-vakarų vejai.
Su stipria El Norte Kortezo jūroje pradeda kilti ir bangos. Kartkartėmis, prieš pat mūsų langus, iškildavo tvarkingos 1,5 metro bangos, lūžtančios iš kairės tolyn į La Ventana įlanką. Kiek toliau, apie porą kilometrų į rytus, yra dar vienas spotas La Bufadora. Čia, su stipresne El Norte, nesunkiai galima pasigauti stiebo aukščio on-shore monstrų. Juos gana sunku raižyti su burlente, tačiau galima puikiai išnaudoti su aitvaru ir banglente.
La Ventana įlankoje besiridenančios bangos traukia pasileisti kartu su jomis pavėjui. Nuvažiuoti į Hot Springs (Karštų Šaltinių) įlanką užtrunka iki pusvalandžio, o pasileidus pavėjui galima tiesiog mėgautis stabiliu vėju, bangomis, manta rajomis, delfinais ar tiesiog nuostabiais vaizdais.

vejai

Apibendrinant

La Ventana – viena geriausių vietų buriavimo atostogom ir kelionėms dėl pastovių ir patikimų sąlygų. Per 10 dienų atostogas galite tikėtis plaukti bent 7. Mes čia jau praleidome tris mėnesius ir ilgiausiai vėjo laukti teko 3-4 dienas. Sąlygos čia nėra sudėtingos, priešingai – labai tinkamos sparčiai tobulėti tiek visiškiems pradinukams, tiek pažengusiems kaiteriams ir burlentininkams. Norint bangų, teks sulaukti El Norte. Arba pasileistį į vakarus – už pusantros valandos kelio – Ramusis vandenynas.

vartai

Šiek tiek plačiau apie spotus:

La Ventana

La Ventana paplūdimys – tai smėlis ir palmės. Tiesa, vandenyje, krantą saugo šioks toks akmeninis rifas. Tačiau jis gali sukelti problemų tik labai žemo potvynio metu. Iš kitos pusės – kranto linija ir rifas ne visur vienodi, tad nesunku surasti visiškai smėlėto dugno. Plaukioti jėgos aitvaru ar burlente galima praktiškai bet kur. Žinoma, visada geriau pasikonsultuoti su vietiniais, kur išėjimas į vandenį geresnis – kai kur akmenys išrinkti ir taip suformuoti išplaukimo kanalai. Vienintelis minusas – daugybė plaukiančių vandenyje. Vanduo sumaltas, vėjas kiek labiau gūsiuotas.

la_ventana

El Sargento

El Sargento – pirmasis miestelis įsikūręs La Ventana paplūdimyje (dėl to paties pavadinimo, dažnai kyla asociacija, jog La Ventana yra šio regiono „sostinė“). Paplūdimys – šiek tiek atokesnis, tad ir plaukiojančių ne tiek daug. Taip pat didžioji dalis pakrantės – privati, tad ir tvarką ant kranto pajunti iškart. Pašaliniai keliantys pavojų aplinkiniams yra tiesiog maloniai išprašomi. Akmeninis rifas šiek tiek didesnis nei La Ventana, tačiau tik porą dienų per mėnesį, pačio žemiausio potvynio metu, gali kilti problemų išplaukti ar sugrįžti. Nemenkas privalumas – vėjas čia žymiai lygesnis, kiek stipresnis ir įsijungia anksčiau nei įlankos apačioje.

el_sargento

Hot Springs

Karštieji šaltiniai – nedidelis paplūdimys su keliomis pavėsinėmis. Taip vadinamas dėl šilto vandens šaltinių nusileidžiančių nuo kalno. Norint rasti šaltinį tereikia šiek tiek įsikasti į jūros dugną. Geriausiai tai pavyks kol vanduo lygus, o potvynis žemas. Hot Springs – šiauriausias taškas kuriame galima saugiai pasikelti aitvarą ir išplaukti į jūrą. Tai mėgstama starto vieta norintiems plaukti pavėjui – nuo čia iki pagrindinio La Ventana spoto – apie 7-8 kilometrai. Vėjas Hot Springs įlankoje, gali būti kiek gūsiuotas, tačiau išplaukus bent 100 metrų nuo kranto problemų tikrai neiškils. Taip pat čia teks apiplaukti nedidelį akmenuotą iškyšulį. Nepasitikintiems savo jėgomis rekomenduojame iškart žemiau kyšulio esančią išdžiūvusią (vasaros metu, žinoma) upės vagą. Čia pakrantė smėlėta, daug vietos pasikelti aitvarą.

hot_springs

La Bufadora

La Ventana įlankai sukantis į rytus, dar kelis kilometrus tęsiasi gražus smėlio paplūdimys su Lietuvą primenančia kopa, kurioje mėgsta užstrigti svečiai iš Mexico City. Vietiniai visą šią pakrantę vadina La Bufadora. Tai išsigelbėjimas, kai pučia rytų vėjai. Rytų vėjas pučia išilgai kranto iš dešinės ir visada yra stipresnis nei įlankoje. Vanduo labai lygus, taip pat galima pasileisti pavėjui atgal į La Ventana.
Bet prie šiaurės vejo La Bufadora nerasi lygaus vandens. Visą smėlio paplūdymį pradeda skalauti bangos. Kadangi vėjas tiesiai į krantą – plaukti jose nėra lengva. Tačiau smėlėto paplūdymio pabaigoje esantis iškyšulys šiek tiek pakoreguoja bangų lūžimą, tad šis spotas puikiai tinka bangų mėgėjams. Tiesa – didesnes bangas įsupa tik El Norte, bet ji tikrai gali nustebinti.

la_bufadora

Isla Cerralvo

Isla Cerralvo sala yra matoma iš visos La Ventana įlankos. Sala yra 29 km ilgio, aukščiausia salos vieta siekia 640 m – taigi sunku būtų jos nepastebėti. Negyvenami šios salos paplūdimiai taip ir traukia praleisti dieną ten. Pagrindinis kaitavimui ir buriavimui tinkamas paplūdimys – tiesiai prieš La Ventana. Ten galima nusigauti su žvejų laiveliu – panga. Kelionė kainuoja apie 150 usd. Dvi įlankos puikiai tinka bet kokio lygio sportininkams. Šiaurinė įlanka yra saugesnė pradedantiesiems, nes vėjas čia pučia į krantą. Tuo tarpu smėlėtas iškyšulys, saugantis pradedančiuosius, kitoje pusėje sukuria visiškai lygaus vandens įlanką. Tiesa – vėjas čia nuo kranto, tad mažiau patyrusiems burlentininkams ar kaiteriams kyla rizika išplaukti atgal į Baja, nebūtinai savo noru.
Sala taip pat puikiai tinka, kai vėjas pučia kiek labiau iš vakarų. La Ventana tuo metu vėjas – nuo kranto, silpnesnis. Po dienos praleistos saloje galima pasileisti į dar vieną avantiūrą – perplaukti Cerralvo kanalą iš salos atgal į La Ventana. 30-40 minučių plaukimo į vieną pusę ne tik atima jėgų, bet ir reikalauja šiokio tokio psichologinio pasiruošimo.

isla_cerralvo

Video

Panašūs straipsniai:
  1. Tomas

    jega!, kaip db madinga sakyti: „crazy gangsta shit!“

  2. Toni

    I like it !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!