Kraustynės į vakarus

Girmantas | Banglentės, Burlentės, Kelionės | gegužės 20, 2014

Jau dvi savaites leidžiu Baja vakaruose, prie Ramiojo vandenyno. Kad galėčiau parašyti kažką rišlaus, prireikė šiek tiek laiko susitvarkyti gyvenimą, bei atsidžiaugti bangomis. Taigi, apie viską nuo pradžių.

Kadangi automobilių nuomos kompanija mane neblogai išdūrė – likau be ratų. Teko sukti galvą kaip nusikapstyti beveik tūkstantį kilometrų į šiaurę su visa savo įranga. Kaip tyčia, prieš pat įsijungiant vėjams, į Sietlą iš La Ventana grįžinėjo pažįstami Carl ir Kathy. Nors namo jie vežėsi visą krūvą įrangos ir rakandų, atsirado vieta ir man, o įranga puikiai įsitaisė ant stogo. Taigi, gegužės 4 rytą jau buvau Abreojos. Abre pasitiko rūke. Nesimatė nieko. Tai nėra neįprastas reiškinys sezono pradžioje, tad per daug nesijaudinau.

IMG_0425

Pasitrynęs po miestelį, šiaip ne taip užmezgiau kontaktą su šeima gyvenančia name, kuriame turėjau apsistoti ir aš. Kaip tyčia, prieš pat man atvažiuojant, namo savininkas dingo iš ryšio zonos, tad nepavyko su juo suderinti mano atvykimo detalių tiksliau. Tačiau svarbiausia čia – išlikti ramiam. Jau po pietų įsikūriau name, o kadangi pirma diena nieko gero nežadėjo, skyriau laiko pasibaigtit iš Lietuvos besivejantiems darbams. Taipogi, turėjau laiko ir pasiruošti naujiems: nusivaškavau banglentes, susisukau pelekus, kojakilpes ir pasiruošiau morališkai artėjančiam dviejų mėnesių sezonui. Prognozės buvo džiuginančios – bent savaitė vėjuota, o bangos iš pietų pasirodys jau už kelių dienų.

Įsikūrus name liko susitvarkyti transporto klausimą. Su burlente startuoti galėjau ir nuo namo (kuris stovi tiesiai ant kopos) ir pavėjui nusileisti iki iškyšulio porą kliometrų bei grįžti laviruote atgal. Tuo tarpu su banglente labai smagiai pasivaikščiodavau pakrante. Tačiau įsibėgėjus sezonui norisi būti vietoje su visa įranga, kad galėčiau produktyviai pasirinkti kuo plaukti šiandien. Kaip tyčia, Spoto skaitytojams jau pažįstamas Caleb šįmet į Baja atriedėjo nauju autobusu paruoštu specialiai Bajai. Taigi senasis jo autobusiukas rūdijo paliktas prie garažo. Keli auksarankio Martin sūkiai atsuktuvu, pora naujų laidelių, pakeistas priekinis stiklas ir aš jau ratuotas!

IMG_0495_

Per dvi pirmas savaites praleistas Abreojos, svarbiausias skaičius buvo ir yra NULIS. Būtent tiek dienų neįlipau į vandenį su banglente arba burlente. Priskaičiavus beveik dvidešimt sesijų, net pačiam sunku patikėti. Turbūt tai geriausia sezono pradžia kiek man yra tekę būti Abreojos, o gal net ir geriausia per paskutinius penkis metus. Ir kas paneigs, kad dėkoti už tai turėčiau „gresiančiam“ El Niño?

Taigi per dvi savaites pilnai įsikūriau savo laikinuose namuose, susitikau su nemažai jau matytų bangų medžiotojų ir labai produktyviai apšilau vandenyje. Kiekviena diena praleista bangose padeda susigrąžinti per porą metų primirštus įgūdžius plaukti burlente bei sparčiai tobulėti plaukiant banglente. Sėkmingai sušlapinau savo naująją karštą mažulę. O ši, kaip kokia pietietė, pasirodė išties įnoringa. Kaip diena – taip remontas. Štai vakar, kadangi buvau kaip reta atsargus ir niekur nieko nestuktelėjau, vienoje vietoje ties kantu viršutinis sluoksnis tiesiog atsiknojo. Teks su vyr. šeiperiu aptarti konstrukcinius klausimus, akivaizdžiai visos kančios patirtos su naująja derva neatnešė norimo rezultato. Tačiau koks džiaugsmas plaukti su savo rankomis pagaminta lenta, o dar tokia maža!

IMG_0494_

Potvynis leidžiasi, banga kyla, laikas bėgti. Iki greito!

Panašūs straipsniai:

Komentavimas išjungtas