Geri dalykai nutinka tiems kurie…

Girmantas | Kelionės, Kita | liepos 11, 2014

Šis blogo įrašas sukosi mano galvoje jau keletą metų. Kiekviena kelionė, nepriklausomai tolima ar artima, kiekvienas nuotykis, kiekviena išmokta pamoka vienaip ar kitaip telpa į šias mintis.  Po to kai per kelias dienas praėjau visus čia išvardintus etapus, supratau, kad atėjo laikas. Taigi, čia – mano receptas kaip savo gyvenime patirti kuo daugiau gerų dalykų.

Geri dalykai nutinka tiems kurie nori. Visą gyvenimą labai aiškiai skyriau svajones ir norus. Svajoti – tai riboti savo galimybes pasiekti rezultatą. Nes svajonė jau savo apibrėžimu yra kažkas nepasiekiamo. Gyvenime stengiuosi turėti tikslus, norus. Aiškiai žinodamas ko nori, gali sukurti planą kaip tai pasiekti ir, galiausiai, gauti tai ko nori. Norėti yra labai svarbu, nes tai yra mūsų gyvenimo variklis. Žmonės kurie nenori nieko, nieko ir nepasiekia, o kurie nori daug – atitinkamai pasiima ir iš gyvenimo.

Geri dalykai nutinka tiems kurie laukia. Visai kaip Guiness alaus reklamoje: „He waits. That’s what he does.“ („Jis laukia. Jis tiesiog daro tai.“). Laukti mūsų gyvenime tenka daug ko ir dažnai. Visi esame priėmę kokį nors gyvenimo sprendimą, nes tiesiog nebenorėjome ilgiau laukti. Kartais galima tai vadinti sėkme – būti tinkamu metu, tinkamoje vietoje, tačiau jeigu turime aiškų tikslą – reikia susikaupti ir išlaukti savo momento. Esu linkęs tikėti, jog antrų šansų nebūna, o jeigu jau toks pasitaikė, tada tai jau – sėkmė. Kartais gali atrodyti, kad daugiau laukti jau nebėra ko ir prieš akis yra tai, ko nori, tačiau euforija ir džiaugsmas yra emocijos kurių nepadirbsi. Arba jauti tai, arba apgaudinėji save.

Geri dalykai nutinka tiems kurie dirba. Ir dirba nebūtinai siaurąja prasme. Neužtenka pavyzdžiui nuvažiuoti į pasaulinį bangų spotą ir tikėtis sulaukti ten bangų ne sezono metu. Reikia dirbti, domėtis tuo kaip atsidurti arčiau savo tikslo. Kartais tai gali būti tiesiog pinigai, tada viskas paprasta – sunkiai dirbi ir užsidirbi. Tačiau kur kas dažniau tenka dirbti su savimi, plėsti savo komforto zoną, įgyti patirties ir tik tada įmanoma nutiesti kelią link gerų dalykų. Čia taip pat labai atsiskiria žmonės kurie dirba dėl to, kad dirbtų ir tie, kurie dirba dėl to, kad gyventų. Jeigu turi aiškius tikslus gyvenime, darbas – tai tik priemonė tuos tikslus pasiekti.

Geri dalykai nutinka tiems kurie atlaiko smūgius. O atlaikyti gali tekti daug ką: nuostolius, skausmą, patyčias, skandinančias bangas ir povandenines sroves. Neveltui sakoma, kas tavęs nenugali – padaro tave stipresniu. Kelyje link gerų dalykų bus begalė kliūčių, kurios patikrins tavo užsispyrimą ir norą. Kartais tas kliūtis bus galima apeiti, kartais teks nerti stačia galva. Kartais, jos tik pristabdys, bet kartais vožtels taip stipriai, kad teks pradėti kelionę iš pradžių. Tačiau tik įgavę patirties ir atlaikę visus sunkumus, galime tikėtis įveikti tas kliūtis jei ne antrą, tai trečią kartą ir galiausiai pasiekti tai ko norime.

Geri dalykai nutinka tiems kurie suteikia progą. Ir nesvarbu, ar tai netikėta pažintis, ar išsiirti į bangas, kai jūra atrodo rami – nesuteikdami progos ribojame tik savo galimybes. Jeigu nuo kranto stebi fantastiško grožio bangą – tai tu jau pavėlavai, nes dviejų tokių pačių nebūna ir proga išsiirti bei ją pagauti jau praleista. Suteikti progą dažnai gali būti sunkiausia dalis, nes patirtos nesėkmės blokuoja mūsų sąmonę, todėl itin sunku perlipti per save. Juk kiekvienas esame ne kartą sau kokia nors forma pasakę, kad reikėjo pasinaudoti viena ar kita situacija.

Geri dalykai nutinka tiems kurie vertina. Vertina ne tik tai ką turi, gauna ar pasiekia, bet vertina ir kas juos supa. Kuklumas, kad ir kaip nuvertintas šiais laikais, iš tiesų yra viena geriausių žmogaus savybių. Mes visi esame mažos detalės mūsų pasaulio dėlionėje ir daugumai mūsų pasaulis gali ir duoda gerokai daugiau, negu mes jam duodame atgal. Išmokę vertinti paprastus ir, atrodytų, kasdienius reiškinius, pastebėsime kur kas daugiau gerų dalykų vykstančių aplink mus.

IMG_0526_

Panašūs straipsniai:

Komentavimas išjungtas