Dvigubi tarifai arba „oh god! oh my god!“

Aistė | Banglentės, Burlentės, Jėgos aitvarai, Kelionės | liepos 19, 2010

Ekvadore praleidom 6 svaites. Nuostabiai graži šalis, tačiau ne visą laiką buvo mums svetinga. Kraustytis teko porą kartų. Vėjo dažnai trūko (visi kaltino El nino efektą). Darbo nebuvo (no wind – no fun). Tačiau mes, būdami pozityvuūs žmonės, į viską stengėmės žiūrėti su humoru ir tikėjome, kad nesėkmės turi kažkada baigtis.

Kad taip atsitiktų, turbūt reikėjo palikti Ekvadorą. Tačiau ir palikti šią šalį, pasirodo, nebuvo taip lengva…

Gerai, kad į oro uostą atvykome 5 val. anksčiau. Nors pagal TACA oro linijų bagažo gabenimo taisykles, išdėstytas internete, viskas turejo būti paprasta ($50 USD uz surf krepšį), tačiau realybė buvo žiauresnė. Mergaitės, pas kurią atėjome čekintis, akys, pamačius mūsų krepšius, išsiplėtė. Supratom – blogas ženklas. Kaip visuomet keliaujame su dviem diiiideliais burlenčių krepšiais, vienu kite-surf ir dviem ratukiniais krepšiais asmeniniams daiktams – viso 5 krepšiais (pakankamai kompaktiška žinant daiktų kiekį :)). Visuomet mokam už sportinę įrangą, tačiau dar neteko sutikti oro linijų, kurios šių įrangą apmokestintų 2 kartus. Pasirodo musu penktas krepšys – ekstra (leidžiami 2 krepšiai vienam žmogui). Taigi, negana to, kad mokame po $100 (vietoj nurodytų $50) už sportinį inventorių, dar turėtume mokėti 175$ už papildomą krepšį (kuris ir yra sportinis inventorius, už kurį jau pinigai suskaičiuoti)…

Turbūt akivaizdu, kad mums laaaaabai nepatiko tokia sistema? Kadangi musu check-in mergaite negalėjo/nenorėjo priimti sprendimo, mandagiai paprašėme jos pakviesti savo bosą. Bosės Emilijos laukėme 20 minučiu. Jai pasirodžius nusivylėme dar labiau. Ji net nesiklausė mūsų, ką jau bekalbėti apie kažkokį kompromiso ieškojimą. Tiesiog mandagiai po nosimi mojavo lapeliu, ant kurio buvo užrašyta 375$. Kadangi laiko ir jėgų dar turėjome, taip pat mandagiai paprašėme oro linijų bagažo gabenimo taisyklių angliškai. Ji sutiko ir dingo. Laukėme 1,5 valandos.

Daugelis jūsų turbūt įsivaizduoja kaip atrodo windsurfing krepsiai prie check-in. Jie užima vietą, norėdami ¨įsicheckint¨ kiti žmonės turi vaikščioti aplink, lipti per juos ir tt. Vienu žodziu – bardakas. Tačiau niekas šios problemos nesiima spręsti.

Emilija nebepasirodė, tačiau atsiuntė anglišką tekstą, kuriame niekur nekalbama apie dvigubus tarifus. Tačiau visos mergaitės sutartinai ir toliau kartoja ¨I´m sorry you have to pay¨ (atleiskite, jums reikia moketi).

Galų gale įvyksta stebuklas – iš niekur atsiranda Karolina. Mergina kaip ir kitos, bet akivaizdžiai pranašesnė ir gudresnė už visas kitas kartu sudėjus ir prisumavus jų bosę. Ji pradeda su mumis kalbėti ir NETGI klausytis! Nuo pat pradžių sutariame dėl vieno – reikia ieškoti kompromiso. Visiškai nesvarbu, kad beieškodami kompromiso turėjome perpakuoti savo daiktus porą kartų – viskas pagaliau pajudėjo. Galiausiai sumokėję $250 USD ( vis dar daugiau negu bet kur kitur) mes tilpome į lėktuvą, tačiau į jį jau vėlavome. Negana to, paaiškėjo, kad Brazilija gali mūsų neįsileisti, nes neturime atgalinio bilieto…

Ta pati nuostabioji Karolina užstojo mus prieš Brazilijos migracijos tarnybą, pravedė pro apsaugą ir netgi pasirūpino, kad mūsų nebekratytų Ekvadoro muitinė… Ačiū jai!

Va taip pradėjome savo kelionę, kuri, kaip jau tapo įprasta, tesėsi dar 24 valandas. Lėktuvai vėlavo, persėdimai buvo komplikuoti, o pasieniečiai vidurį nakties turbūt buvo tiesiog pavargę. Bet mes juos iveikėm ir jau mėgaujamės Brazilijos saule, Atlanto vandenynu ir kasdien pučiančiu vėju!

Šio blogo įrašo tikslas – perspėti draugus surferius, wind surferius ir kitus keliautojus. TACA oro linijos taiko dvigubus tarifus, tad jeigu galite sau tai leisti – venkite šių oro linijų!

Panašūs straipsniai:
  1. Toni

    wow what a pain in the … but thanks to the angel that always go with you , you made it !!!!!
    muchos saludos desde Baja!!!

  2. Joe and Kim

    Wow.. What a mess. Kim and I had our GoPro camera stoen lfrom our luggage. Good luck in Brazil.

  3. Oh yeah, what a mess. sorry to hear about the camera! keep stuff like that on board. and if you guys will ever consider to have some kiting lessons with us, we will charge for the lessons and for the skills that you gained during the lesson from now on… :)