Automobilis kelionei arba Kemperaizeris 2

Girmantas | Kelionės | gegužės 04, 2015

Gamtos įvairovė ir dideli, galingi automobiliai – ar gali būti kas geriau nei kelionė automobiliu per Ameriką? O ir važiuoti bene gražiausias maršrutas – visa vakarų pakrantė, nuo Vašingtono valstijos, per Oregoną iki pat Kalifornijos pietų. Pakeliui į Meksikos dykumas ir vienatvei paliktas tobulas bangas pasiryžau dar kartą patikrinti ne tik banglenčių kultūros židinį Kaliforniją, bet ir viena gražiausia JAV pakrančių vadinamą Oregoną.

Tačiau ne be reikalo filmuose hiperbolizuojamas DMV nelankstumas – kelis kartus bandžiau išsiaiškinti ar įmanoma įsigyti ir registruoti automobilį europiečiui – deja nesėkmingai. Todėl atskridęs pas draugus į Sietlą sėdau į traukinį į Vankuverį ir jau už keturių valandų buvau Kanados mieste, kurį ne vieną kartą yra išrinkę geriausia vieta gyventi visame pasaulyje. Neužtrukęs nė tris valandas jau turėjau savo rankose blizgančio Ford F-350 Super Duty XLT Crew Cab Long Box raktelius. Automobilį buvau radęs kiek anksčiau Craigslist ir rezervavęs internetu, tad po bandomojo važiavimo, sutarčių pasirašymo ir draudimo formalumų buvau beveik pasiruošęs kelionei į Meksiką.

IMG_1209_

Apibendrinant, jeigu esi Europietis, štai keturios priežastys automobilį savo kelionei per Ameriką pirkti Britų Kolumbijoje:

Kanados doleris. Taip jau yra, kad šiandieninis dolerio kursas yra itin neparankus, tad Kanadoje analogišką automobilį galima nusipirkti žymiai pigiau. Ar dar reikia kitų argumentų? Taip? Prašom.

Draudimas ir registracija. Britų Kolumbijoje automobilių registraciją ir draudimą prižiūri Britų Kolumbijos Draudimo Korporacija (ICBC, www.icbc.com), taigi svarbiausias kriterijus visiems BC keliuose važinėjantiems automobiliams – galiojantis draudimas. Viskas ko reikia draudimui – tai adresas Britų Kolumbijoje. Blogiausiu atveju galima susitarti, kad draudime būtų nurodytas pardavėjo ar jo biuro adresas. Europietiškas vairuotojo pažymėjimas tinka kuo puikiausiai, o be to galima paprašyti draudimo kompanijos Lietuvoje pateikti raštą apie vairuotojo draudimo istoriją. Taigi – pusvalandis draudimo brokerio biure ir jau turi legalų automobilį su draudimu ir numeriais. Švarūs dokumentai mano atvjeu yra itin svarbūs dėl sienų kirtimo.

Motorinių transporto priemonių pardavimo tarnyba. Automobilių pardavėjai Britų kolumbijoje yra licencijuojami, tad apie jokius odometro parodymų keitimus nėra net kalbos. Jeigu pardavėjas neatskleidžia visos informacijos apie automobilį – jis rizikuoja prarasti licenciją, tai sukuria papildomo saugumo pirkėjui. MVSA (www.mvsabc.com) taip pat galima pasitikrinti automobilių prekeivio statusą, jo licencijos galiojimą. Tai padeda sutaupyti laiko perkant automobilį kelionei – nemažai galima padaryti dar prieš padedant koją ant žemės Kanadoje.

CarProof. Tai ne kas kita kaip internetinė automobilio istorija. Remontas, registracija, kelionė per valsitjas ar valstybių sienas – viskas yra užfiksuota, tad nesunku susidėlioti automobilio istoriją! Kiekvienas automobilių pardavėjas paprašytas gali pateikti automobilio istoriją. O jeigu jos nėra – tuomet ieškok kito automobilio!

Žinoma, tai negarantuoja, kad viskas pavyks labai sklandžiai, tačiau sukuria šiek tiek saugiklių.

IMG_1188_

Tačiau aš nesu iš tų, kuriems užtenka nusipirkti automobilį. Važiuodamas į Meksiką tikrai norėsiu automobilyje ir pagyventi, tad būtina procedūra yra ir automobilio kemperizavimas. Kadangi šįkart mūsų važiuoja gana daug, nusprendžiau tiesiog įsirengti lovą, o didesnius projektus palikti ateičiai. Taigi apsilankęs vietiniuose Senukuose nusipirkau medienos, plokščių, keletą kampainių bei medvaržčių ir pasiraitojęs rankoves kibau į darbą.

IMG_1212_

Susisukęs rėmą išsipjoviau plokštes ir per kiek daugiau nei tris valandas jau buvau pasiruošęs lovos rėmą. Įsimečiau čiužinį iš IKEA ir darbas baigtas. Iš draugų atsiėmęs kadaisę paliktus šaltdėžę bei kanistrą kurui dar spėjau susilygiuoti bagažinės dangtį ir pasikeisti rankenėles į naujas ir dar gi su spynele!

IMG_1224_

Meksika, atriedam!

Panašūs straipsniai:
  1. Eddy

    Sveikas – geras auto! Beje – del vairuotojo paz. – jis tris men. galioja. Draudimo kompanijos Albertoje, kreivai ziurejo, be kreditines, net kalbos nera apie nuoma.