Baja Especial

Girmantas | Banglentės, Burlentės | birželio 25, 2014

Baja especial – tai receptas, pagal kurį gyvenu jau beveik du mėnesius: vandenyno palaikoma gyvybė varoma vėju ir bangomis.

Rytai – puikus metas žvejoti, jeigu nėra bangų, žinoma. Valties neturiu, tačiau pavyko nugvelbti SUP lentą, tad kai tik žuvies, moliuskų ar austrių atsargos baigiasi – traukiu link vienos iš dviejų lagūnų esančių visai čia pat. Nuirklavus keletą kilometrų nesunku prisižvejoti porą kilogramų žuvies ar prisirinkti moliuskų. Tačiau lagūnoje neužsibūnu: kadangi geriausios bangos su maždaug vidutiniu potvyniu – iki šiam pradedant leistis ar kilti, stengiuosi jau būti išdarinėjęs žuvį ir grįžęs prie bangų.

IMG_0546_

Banglente plaukti sąlygos yra beveik kasdien: su shortboard’u iki šiol plaukiau beveik pusę dienų, tačiau turint longboard’ą arba su SUP’u bangas gaudyti galima kasdien. Gegužės vidurys buvo itin geras bangų atžvilgiu, o dabar tikiuosi sulaukti gerų sąlygų plaukti banglente per ateinančias dvi savaites. Sąlygų įvairovė taip pat džiugina. Vien prie pagrindinio iškyšulio yra 4-5 bangos, o pavažiavus 10 minučių – pora fantastiškų longboardinimo bangų besiritančių beveik pusę kilometro. O kur dar vamzdį formuojantis aštrus rifas, dėl kurio čia vasaros pabaigoje renkasi profesionalūs banglentininkai!

GOPR1072.mov.Still002_

Pietums laiko daug nelieka, nes vėją dažniausiai įjungia apie 14-15 valandą. Tiesa, kartais tenka luktelti net iki 18. Tačiau geriausios bangos kasdien atkeliauja likus valandai iki saulei pasislepiant už horizonto. Kartais didesnės, kartais mažesnės, tačiau niekada nenuviliančios: per beveik du mėnesius bangos vidurkis siekia 1,93 metro! Vėjo taip pat pakanka ir nors panašu, kad vasaros karščiams atėjus anksčiau, jis jau pradėjo silpti, tačiau daugiausiai naudojama burė vis dar yra 5.0.

GOPR0930.mov.Still001_

Grįžtu namo su besileidžiančia saule ir po dušo jėgų lieka tik vakarienei. Dažniausiai namie, o kartais su likimo broliais iš #bigwavesanonymous doroju jūros gėrybes visais įmanomais būdais – ir žalias, ir keptas, ir troškintas. Pritrūkus jėgų sukiotis virtuvėje – išlendu į miestelį sukirsti takų vietiniuose kioskeliuose.

IMG_0551_

Laisvo laiko netiek jau daug belieka. O jį visą suvartoja kiti reikalai. Tai kelias dienas ieškojau po visą kaimelį skanerio, kitą kartą užsiėmiau mašinos remontu, vieną diena teko paskirti burės remontui. Viskas čia trunka ilgiau ne todėl, kad žmonės tingūs ar nepaslaugūs, bet tiesiog sunku rasti būtent tai ko reikia. Čia nėra senukų, kur nuvažiavęs gali nusipirkti bet ką. Nėra ir burių siuvėjų, kuriam paskambinęs jau žinai kur važiuoti. Prireikė pusdienio, kad išsiaiškinčiau, kur galima rasti didelę siuvimo mašiną. Dar po valandos sužinojau, kad toji vienintelė – sulūžusi. Taigi, ypatingai džiaugiausi, kad pavyko burę susitvarkyti savo rankomis ir jau tą patį vakarą plaukti su ja bangose.

IMG_0571_

Drįsčiau teigti, jog tai – beveik tobulas gyvenimo receptas. Gal įsidarbinti kokioj žvejų valtyje, susiręsti pašiūrę ir pasilikt?

Panašūs straipsniai:

Komentavimas išjungtas