Almeria

Girmantas | Burlentės, Spotai | gruodžio 16, 2009

Kelionės į Tarifą metu prasidėjusi buriavimo abstinencija, paskatino mus nuodugniai tikrinti vėjus, orus ir frontus besisukančius aplink Atlanto vandenyną ir Viduržemio jūrą. Orai beveik įtikino pamišusius vėjagalvius Girmantą, Algimantą ir Marių keliauti net 800 km iki Portugalijos sostinės Lisabonos ir jos pašonėje esančios kultinės bangų buriavietės Guincho. Tačiau netikėtai akį patraukė Almeria regionas. Kadangi matytos nuotraukos iš Victor Fernandez „namų“ buriavietės buvo gana įspūdingos, pamatę neblogą prognozę, nusprendėme nebegaišti laiko “vėjų sostinėje” Tarifoje.

03_Sustojom_

350 km arba 4 valandos kelio automobiliu. Almerimar miestelis – tai nedidelis uostas (vasarą, matyt, populiarus tarp jachtininkų), mažas senamiestis pilnas kavinukių ir aplink klijuojami poilsio namai, vilos ir viešbučiai. Bebaigiant kuklius pietus pradėjo kilti vėjas. Kryptis – sideshore iš dešinės, greitis – iki 12 m/s. Išsivynioję penkiukes, įsukome pelekus į bangoms skirtas lentas ir gerą valandą pasitaškėme pasišokinėdami. Vėjui šiek tiek parimus, beveik norėjo pakuotis, kai 100 metrų aukščiau pasirodė tiesiog šviečiančiai žalia Simmer burė.

Victor skrydis

Supratome – tai bangų vicečempionas Victor Fernandez. Keli švystelėti švarūs backloop’ai, pushloop’ai, radikalūs table top’ai ir kiti manevrai atliekami virš besileidžiančios saulės pakerėjo. Apsižiūrėję jog vėjas vėl kilstelėjo šokome paskui Victor’ą į vandenį ir dar kelias valandas sekėme kiekvieną jo judesį, stebėjome darbą su banga. Nors bangos buvo nedidelės – iki pusantro metro – Victor’as iššokdavo aukščiau nei per 2 stiebus, cutback’us prie kranto atlikdavo maksimum radikaliai. Lietuvoj tokios sąlygos būtų švelniai išvadintos gaidiškomis – maža neypatinga banga, vėjas vos iš šono. Tačiau jo energija, manevrų plastika ir dinamika įkvėpė – įkvėpė tobulėti ir mokytis.

Pursluose

Vakare analizavome video medžiagą, klaidas, pradėjome morališkai ruoštis kitam kartui tokiose sąlygose. Tą patį vakarą į windguru sudarytą rinkinį spotams aplink tarifa buvo įtraukta ir Almerimar buriavietė. Prognozes nuo tos dienos stebėjome kasdien. Likus kelioms dienoms iki išvykimo atsisukusi Poniente suteikė vilčių dar kartą aplankyti Almeria.

Pamiegojom

Šįkart keliavome su nakvyne – vėjo rodė dviem dienoms. Kelias į Almeria veda palei Viduržemio jūrą – važiuodamas nuolat gali grožėtis vėjo pašiauštu vandeniu, stebėti pavėjui didėjančią bangą. Išlipus iš automobilio, sąlygos atrodė įspūdingai – aštrios 2-3 metrų aukščio bangos, stipri mūša prie pat kranto ir vėjas keturiems kvadratams. Į aikštelę baltu autobusiuku atvažiavo Victor’as. Pasilabino, pabendravo ir šokome plaukti toliau. Victor’as sulaukęs savo įrangos taip pat nieko nelaukė. Nepasikuklinęs užsidėti smūgius minkštinančią liemenę švaistė triukus ore gerokai virš horizonto. O mes ir toliau įkvėpti vicečempiono radikalumo gaudėm bangas, tobulinom raižymo techniką, šuolius.

Algio frontas

Plaukti šalia tokio lygio buriuotojo – neįtikėtinas malonumas ir ne tik. Per tris dienas plaukdami neįprastose sąlygose išmokome daugiau nei per kelis sezonus Lietuvoje. Tiek jausti lentą and bangos, tiek išlaikyti kontrolę posūkiuose ar verčiantis, taip pat išlaikyti greitį bottom turn’ų metu. Kiek nustebino Viduržemio jūros bangos – kiekvieną dieną jos formuojasi iš naujo, o naktį – nurimsta. Almerimar – tobula buriavietė plaukti bangose. Vėjas čia visada pučia sideshore – Levante iš kairės ir Poniente iš dešinės, išeiti per bangas kartais nelengva – mūša kerta prie pat kranto.

Panašūs straipsniai:

Komentavimas išjungtas